Kurs przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców wypoczynku

Kurs na wychowawcę kolonijnego

Jednym z ciekawszych pomysłów na aktywne spędzenie wakacji jest praca jako wychowawca kolonijny. Kurs proponowany przez nasze Centrum skierowany jest do wszystkich osób pełnoletnich z minimum średnim wykształceniem. Bez względu na to, czy pracujecie już Państwo w oświacie, czy dopiero planujecie przygodę z zawodem nauczyciela, kurs opiekuna kolonijnego  przygotuje Państwa na wszelkie wyzwania i trudności związane z wycieczkami dla dzieci i młodzieży. Praca wychowawcy kolonijnego jest niezwykle odpowiedzialna, ale i przynosi mnóstwo satysfakcji. To też doskonałe, praktyczne przygotowanie do późniejszej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Kurs wychowawca kolonijny - dlaczego warto?

Czasami wydaje się, że nie ma nic prostszego niż pomaganie przy koloniach. Zwłaszcza, jeśli to nasz pierwszy wyjazd w roli członka kadry. Tymczasem przed opiekunem stoi wiele wyzwań: prawnych, logistycznych, wychowawczych. Kurs na wychowawcę kolonijnego jest niezbędny, aby poznać nasze prawa i obowiązki; aby zobaczyć, jak najlepiej współpracować z grupą. Poznanie wychowawczych i organizacyjnych metod pozwala uniknąć niepotrzebnego stresu i chaosu. Dzięki kursowi na opiekuna kolonijnego nasi podopieczni będą mogli w pełni skorzystać z wypoczynku i kreatywnych zabaw, a my przeżyjemy świetny czas.

Cele kursu na opiekuna kolonijnego

Przygotowując program kursu wychowawczego, postanowiliśmy skupić się na kilku najważniejszych kwestiach, które najczęściej niepokoją przyszłych opiekunów kolonijnych. W trakcie szkolenia poruszamy m.in. następujące problemy:
  • Regulacje prawne – prawa i obowiązki wychowawcy;
  • Kontakt z rodzicami;
  • Organizacja kreatywnych zabaw;
  • Trudności wychowawcze i sytuacje kryzysowe;
  • Nieszczęśliwe wypadki.

Ile trwa kurs wychowawca wypoczynku?

Proponowane przez nas szkolenie trwa 36 godzin. Istnieje możliwość organizacji kursu wychowawcy kolonijnego online. Bez względu na formę szkolenie prowadzą specjaliści i praktycy, którzy dzielą się z Państwem swoim doświadczeniem i sprawdzonymi rozwiązaniami.

Kurs trwa 36 godzin a kosztuje 290 zł.