Wypoczynek dzieci i młodzieży szkolnej

Kurs na kierownika wycieczek szkolnych

Proponowane przez nas kursy kierownika wycieczek skierowane są nie tylko do nauczycieli, ale i do wszystkich pełnoletnich osób, które chciałby się sprawdzić w tej roli. Pomysł organizacji szkolnego wyjazdu jest bardzo kuszący, ale często pedagodzy z niego rezygnują, nieco przerażeni logistycznymi zawiłościami. Przeprowadzając dla Państwa kursy, chcemy trochę odczarować organizację turystycznych wypraw. Wierzymy, że duże i małe wycieczki są niezastąpionym dydaktycznym narzędziem i kluczem do uczniowskich serc.

Dlaczego warto ukończyć kurs kierownika wycieczek szkolnych?

Wyjazdy są świetnym urozmaiceniem roku szkolnego i doskonałą okazją, aby w niebanalny sposób przekazać uczniom wiedzę. Nic tak bowiem nie pomaga w nauce jak doświadczenie. Aby jednak wyjazd był czymś więcej niż małymi wakacjami, warto wiedzieć, jak go zorganizować. Przed kierownikiem stoi wiele wyzwań – logistycznych, prawnych, merytorycznych. Poznanie różnych schematów postępowania pozwala ze spokojem obmyślić dobry plan wycieczki.

Kurs na kierownika wycieczek szkolnych

Cel kursu kierownik wycieczek szkolnych

Aby wyprawa łączyła w sobie efektywną realizację podstawy programowej, relaks i swoistą „naukę życia” powinna być odpowiednio zaplanowana. W trakcie szkolenia dowiecie się Państwo m.in.:
  • Jakie są regulacje prawne i jak im sprostać?
  • Jak zaplanować budżet?
  • Jak kreatywnie ułożyć program wycieczki?
  • Przed jakimi trudnościami wychowawczymi możemy stanąć? Jak znaleźć na nie skuteczne rozwiązanie?
Jak reagować w razie nieszczęśliwych wypadków?

Proponowane szkolenia

W naszej ofercie znajdą Państwo dwa kursy:

  1. Kierownik wycieczek szkolnych (dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych oraz osób pełnoletnich bez kwalifikacji pedagogicznych);
  2. Kurs przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców wypoczynku (dla osób pełnoletnich z minimum średnim wykształceniem).

Możliwe są kursy kierownika wycieczek online. Nasze szkolenia prowadzą specjaliści i praktycy. Z chęcią rozwieją Państwa wątpliwości i podpowiedzą, jak radzić sobie z dydaktycznymi, wychowawczymi i logistycznymi kłopotami na wyjazdach.

Lp.

Nazwa kursu

Adresat

Liczba godzin

Cena

1.

Kierownik wycieczek szkolnych nauczyciele szkół i placówek oświatowych oraz osoby pełnoletnie bez kwalifikacji pedagogicznych

8

130

2.

Kurs przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców wypoczynku osoby pełnoletnie z minimum średnim wykształceniem

36

290